تفاوت خرید زن و مرد

تفاوت خرید زن و مرد

تفاوت خرید زن و مرد

 

تفاوت خرید زن و مرد را در این مقاله سعی خواهیم کرد به طور کلی بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 

رفتار خرید زنان و مردان:

رفتار خرید زنان و مردان به عوامل مختلفی بستگی دارد، یکی از این عوامل جنسیت است. نحوه ی خرید زنان و مردان به دلیل متفاوت بودن انگیزه و منطق آن ها ،متفاوت است. در ادامه ی این مقاله از فروشگاه آل ور ،برخی از این تفاوت ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

تفاوت ساختار مغزی زنان و مردان:

مطالعات دانشمندان حاکی از آن است که مغز زنان و مردان از نظر فیزیکی با یکدیگر متفاوت اند .این تفاوت ها باعث ایجاد ویژگی های منحصر به فردی در مغز زنان و مردان می شود.

همین موضوع باعث تفاوت خرید زن و مرد است. برای مثال زنان با استفاده از هر دو نیمکره مغز خود ، مسائل رو زودتر حل می کنند در حالی که مردان اغلب از نمیکره ی چپ مغز خود استفاده می کنند.

یکی از مهم ترین علل تفاوت رفتار زنان و مردان نیز به همین نحوه ی استفاده از نیمکرها مربوط می شود. زیرا نیمکره چپ مسئول محاسبات منطقی و پردازش حقایق است .

در حالی که وظیفه نیمکره ی سمت راست پردازش و تفسیر تصاویر است. این مسئله باعث می شود که مردان خرید کردن را مانند یک ماموریت و زنان آن را مانند یک سفر ماجراجویانه ببینند.

 

 

هدف مردان و زنان در خرید :

هدف مردان در خرید ، به دست آوردن کالای مورد نظرشان است، اما زنان از عمل خرید و جست و جوی کالا لذت می برند. به زبان دیگر خرید خانم ها لذت محور و خرید آقایان فایده محور می باشد.

مطالعات زیادی در زمینه ی تفاوت رفتار خرید زنان و مردان انجام شده است.

نتیجه ی یکی از این مطالعات بدین شکل است که خانم ها ، در خرید فیزیکی به مغازه های مختلفی رجوع می کنند و در خرید اینترنتی صفحات و فروشگاه های آنلاین زیادی را از چشم می گذرانند و تمام گزینه های عرضه شده رو بررسی می کنند.

اما آقایان به دنبال خرید هر چه سریع تر و با زحمت کمتر هستند.

 

وفاداری به برند خاص

تفاوت خرید زن و مرد نیز در این مورد بسیار قابل مشاهده است. چراکه مطالعات دیگری پرده از این حقیقت برداشته که مردان معمولا به برندی که از آن همیشه خرید می کنند ، وفادار هستند. این بدین معنی است که زمانی که محصولات مناسبی از برندی خاص را پیدا کنند ، برای خرید سایر محصولات از آن دسته ،به برند قبلی مراجعه می کنند ( این قضیه برای خرید پوشاک، ماشین ، خدمات مالی و لوازم الکتریکی بیشتر صدق می کند).

در مقابل وفاداری خانم ها به برند ها ، به کیفیت خدمات بستگی دارد.

مردان به بررسی فهرست های طولانی علاقه ای ندارند. چه در خرید اینترنتی و چه در خرید فیزیکی ،به بخش مورد نظر خود می روند و محصول مورد نظر را خریداری می کنند.

اما خانم ها تمامی بخش های فروشگاه را مورد بررسی قرار می دهند و برای خریداری محصول و یا خدمات ، مایل به کمک گرفتن از فروشنده نیز هستند.

اما آقایان در هنگام خرید معمولا براساس فعالیت نیمکره ی چپ مغز ،تمامی جوانب محصول را شخصا مورد بررسی قرار می دهند ،و اگر نیازی به پرسش داشته باشند ،از فروشنده سوال خود را می پرسند.

 

نتیجه گیری :

هرچند رفتار خرید زنان و مردان متفاوت است، اما توقعات آن ها از فروشگاه های الکترونیکی در زمینه ی پشتیبانی ،زمان بارگذاری ، امنیت و خرید آسان مشابه یکدیگر است.

در این مقاله سعی کردیم تفاوت خرید زن و مرد را به صورت کلی بیان کنیم. ما در فروشگاه آل ور به پاس اعتماد مشتریان خود ،ایجاد تجربه خوشایند و بی دردسر را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده ایم.

هم وطن گرامی به دلیل نوسانات بازار تولید و همچنین خرید آسان و مطمئن شما، لطفا قبل از خرید و تکمیل روند پرداخت وجه برای تمامی محصولات اقدام به استعلام موجودی کنید. جهت استعلام موجودی به شماره واتساپ 09143474307 پیام بگذارید. همکاران ما در آل ور تا ساعت 6 عصر و در روزهای غیر تعطیل پاسخ گوی شما جهت استعلام محصولات هستند.
+
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.